Unikatowość rur

Unikatowość rur

Mühltal, 12 kwietnia 2018 r. - Klienci z przemysłu i handlu coraz częściej domagają się jasnej identyfikowalności i identyfikacji produktów. Wyzwanie to daje również producentom możliwość reklamowania swoich produktów i poprzez znakowanie ich kodami - atramentem lub laserem - nadania ich produktom niepowtarzalnego charakteru i tym samym zapewnienia trwałej ochrony przed plagiatem. Kolejną zaletą jest wzrost wydajności i redukcja kosztów, jeśli wiele procesów można zautomatyzować za pomocą kodów nadających się do odczytu maszynowego. Każda część staje się unikalną, identyfikowalną próbką, produkcja, magazynowanie i logistyka mogą być zoptymalizowane. Rozwiązania dla przemysłu obróbki rur do bezdotykowego znakowania prawie wszystkich materiałów zostaną zaprezentowane przez REA JET na targach Tube w Düsseldorfie.
Eksperci REA w dziedzinie znakowania zaprezentują na stoisku solidny atrament, laser i systemy znakowania do znakowania rur metalowych, plastikowych i betonowych. Niezawodne i sprawdzone, nawet w trudnych warunkach środowiskowych. Wszystkie technologie znakowania (atrament i laser) w REA JET mogą być kontrolowane za pomocą jednej koncepcji obsługi, platformy REA JET TITAN. Pozwala to zaoszczędzić czas, pieniądze i znacznie zmniejsza ryzyko niewłaściwego wykorzystania.

NOWOŚĆ - oprócz systemów atramentowych i laserowych, znakowanie dużych kodów, tekstów i logo za pomocą bloków znakujących z rodziny produktów Signing Technology może być teraz kontrolowane również za pomocą platformy REA JET TITAN. Technologia ta jest szczególnie pożądana w przypadku konieczności stosowania dużych wysokości liter, które są doskonale czytelne nawet z dużej odległości lub w temperaturze powierzchni powyżej 300 stopni Celsjusza.

REA JET zaprezentuje również najnowszą generację drukarek atramentowych DOD 2.0 o dużych znakach. Sprawdzona technologia, dalej udoskonalana. System ten jest idealny do znakowania znaków alfanumerycznych, logotypów i kodów matrycowych 2D. Zastosowanie pigmentowanych farb drukarskich daje w efekcie bardzo czytelne, trwałe znakowanie na wszystkich gładkich i chłonnych powierzchniach, nawet jeśli są one pokryte olejem lub skalowane.

Firma posiada najnowocześniejsze systemy laserowe z technologią laserową CO2 i światłowodową w swojej ofercie produktów do znakowania odpornego na fałszerstwa i trwałego. Oznakowanie świetlne jest szczególnie pożądane, gdy oznakowanie musi być czytelne przez cały cykl życia rur, nawet przy ekstremalnych obciążeniach.

Na wyświetlaczu pojawi się również najnowsza generacja drukarki atramentowej REA JET SC 2.0 do druku małych znaków w trybie ciągłym. Znakuje ona z dużą prędkością gładkie, niewsiąkliwe materiały, takie jak metale czy tworzywa sztuczne. Wielowierszowa i pionowa rozdzielczość 48 pikseli. Bezdotykowe znakowanie tuszem przekonuje mocną przyczepnością, wysoką jakością druku i natychmiastowym schnięciem. Wyposażony w najnowocześniejsze interfejsy, jest to najbardziej kompaktowy i najlżejszy system w swojej klasie.

REA JET na rurze: Hala 06, stoisko 6C19