Tradycyjny prekursor

Tradycyjny prekursor

Kuemmerling jest numerem jeden w Niemczech w segmencie małych butelek. Pół-gorzki likier ziołowy cieszy się 85-procentową świadomością marki, a sukcesem jest dziewięćdziesiąt lat na rynku. Podczas gdy receptura napojów pozostała niezmieniona, produkcja jest stale modernizowana. Właśnie niedawno ulepszono technologię znakowania: systemy laserowe oraz atramentowe REA JET zostały zintegrowane z liniami produkcyjnymi. Systemy kodowania i znakowania firmy należą do najbardziej innowacyjnych technologicznie na całym świecie.

W głównej fabryce w Kuemmerling w Bodenheim nad Menem znajdują się różne marki alkoholowe grupy Henkell & Co., na przykład Fürst Bismarck i Jacobi 1880. W pełni zautomatyzowana operacja produkcyjna spełnia wszystkie normy ISO i jest certyfikowana przez IFS. Butelki i opakowania są oznakowane do celów kontroli jakości dzięki systemom REA JET. W ten sposób cała produkcja jest w każdej chwili identyfikowalna, co jest podstawowym wymogiem spełniania wysokich standardów.

Prosta integracja

Do oznakowania typowych miniaturowych butelek marki Kuemmerling, na linii Krones, gdzie napełnia się butelki, został zintegrowany najnowszy laser CO2 REA JET CL o klasie ochrony IP65. Miało to decydujące znaczenie. Jednak tylko otwarta technologia interfejsu REA JET z konsekwentnym wykorzystaniem XML dla struktury danych w pełni przekonała firmę skierowaną na eksport. Najnowocześniejsze interfejsy cyfrowe umożliwiają komunikację z centralnym komputerem produkcyjnym.

Łatwa identyfikacja

Karuzela prowadzi szklane butelki do lasera. System etykietowania, specjalnie opracowany do pracy w wilgotnym środowisku, znakuje imponującą ilości 36 000 butelek na godzinę z identyfikacją partii. Czas trwania procesu znakowania jest stale wyświetlany. Technologia laserowa umożliwia nagłe znakowanie powierzchni przy dużej powtarzalności oraz jakości znakowania. Tworzy indywidualne, odporne na ścieranie, czy fałszownie oznaczenia na szkle, tym samym zapewniając bezpieczeństwo dzięki dokładnej identyfikacji.

Laser jest zaopatrywany chłodnym powietrzem z zewnętrznej dmuchawy, która jest zawarta w tym rozwiązaniu; w ten sposób można to zrobić bez kosztownego chłodzenia sprężonym powietrzem lub wymagającego intensywnego chłodzenia wodą. Ten aspekt oszczędności energii i inne zalety przekonały Kuemmerlinga. Jak podkreśla dyrektor techniczny, wybór systemu REA JET został oparty na podstawie technicznych i ekonomicznych punktów widzenia. Poza prostą integracją i niskimi kosztami operacyjnymi, kluczowe znaczenie ma także możliwość sporządzania nadruków dwurzędowych.

W poszukiwaniu alternatywy

W firmie Kuemmerling zainstalowano inne bezobsługowe systemy REA JET do znakowania opakowań. Dotychczas wykorzystywane urządzenia były oparte na technologii piezo i wymagały wysokich kosztów utrzymania. Głowice druku muszą być ciągle przepłukiwane. Każdy proces płukania spowodowywał znaczne zanieczyszczenie środowiska naturalnego. Czyszczenie i regularne wymiany części eksploatacyjnych, powodowały dodatkowe koszty. Również jakość odcisków nie była satysfakcjonująca i żadna zmiana wysokości nadruku nie była możliwa.

Jasne rozwiązanie

Teraz pudełka kartonowe są znaczone bezkontaktowo w wysokiej rozdzielczością, przy użyciu najnowszej generacji drukarki REA JET HR. Systemy te gwarantują optymalne znakowanie powierzchni; mogą być elastycznie stosowane, bezobsługowe i ekonomiczne. Wysokość druku do 50,8 mm jest możliwa z prędkością do 300 metrów na minutę. REA JET HR nie potrzebuje żadnych rozpuszczalników i środków rozcieńczających, a zatem nadaje się także do stosowania w wrażliwych gałęziach, takich jak przemysł napojów. Zużycie atramentu można zoptymalizować za pomocą wielu parametrów instalacji. Dzięki technologii druku HP gwarantuje się jednolity i precyzyjny wynik znakowania bez części wymiennych, takich jak filtry. Drukarka REA JET HR jest ekonomiczna i gotowa do pracy nawet po długim okresie bezczynności. Dlatego jest to nie tylko czystsza, bezobsługowa i niedroga alternatywa dla drukarek piezo, ale także powszechnie używanych ciągłych systemów atramentowych do drukarek strumieniowych (CIJ).

Ponadczasowy system

Kuemmerling coraz częściej oznacza towary za pomocą kodów 2D wraz z kodami EAN i dlatego zdecydowała się na REA JET HR. Ponadczasowy system przekonuje swoim nowoczesnym oprogramowaniu i dostępem do bezpłatnych aktualizacjach. Kody DataMatrix rozprzestrzeniają się teraz we wszystkich oddziałach, ponieważ potrzebują znacznie mniej miejsca na prezentację informacji niż kody kreskowe, a ponadto mogą szyfrować bardziej istotne dane. Na przykład, wraz z numerem artykułu i numerem seryjnym, także datą, zakładem produkcyjnym lub numerem klienta.

Logistycznie zoptymalizowane

Od produkcji do dostawy - kodowanie jest ważną podstawą do automatyzacji wszystkich procesów w Kuemmerling. Kontenery mogą być identyfikowane w dowolnym momencie za pomocą ich kodu; Pozwala to na rekonstrukcję i przyspieszenie procesów. W ten sposób koncentrujemy się na czytelności maszyny znakującej, ponieważ złe oznakowanie jest trudne lub niemożliwe do uporządkowania. Dlatego kodowanie musi odbywać się zgodnie z normami branżowymi. Przestrzeganie takich norm prowadzi do osiągnięcia wyższych odczytów „pierwszego przejścia”, a tym samym oszczędza czas i koszty zarówno dla producenta, jak i w handlu. Jakość druku kodów jest analizowana za pomocą urządzeń weryfikujących kod REA VERIFIER. Następnie znakowanie jest zoptymalizowane wraz z klientem, dopóki nie odpowiada jego wymaganiom. W ten sposób zwiększa się szybkość odczytu pierwszego przejścia, automatyzacja oraz poprawa konkurencyjności.

Rewolucyjnie proste

W swoim enkoderze laserowym i atramentowym firma REA JET opracowała nową wspólną koncepcję obsługi. W Kuemmerling jesteśmy zadowoleni z przejrzystej struktury nawigacji menu i przyjaznego interfejsu. Wszystkie funkcje można kontrolować w przeglądarce internetowej. Ustawienie urządzenia graficznego, parametryzacja znaczników i zarządzanie zadaniem drukowania odbywa się za pomocą zintegrowanego pilota zdalnego sterowania za pośrednictwem centralnego komputera. Operator jest informowany o stanie urządzenia i pracy, a w rezultacie interweniuje bardzo rzadko bezpośrednio na linii produkcyjnej. Ponieważ każdy użytkownik Internetu zna funkcjonowanie przeglądarki internetowej, operacja jest łatwa do zrozumienia. Zintegrowany serwer internetowy należy już do podstawowego wyposażenia REA JET.

Rozwiązanie indywidualne dla klienta, zamiast produktów wytwarzanych masowo

Dział rozwoju i produkcji REA JET realizuje indywidualne zastosowania, takie jak kombinacja różnych produktów znakujących. Jako dostawca pełnych usług, firma może dostarczać sprzęt, oprogramowanie i materiały eksploatacyjne, a zatem wraz z rozwiązaniami standardowymi mogą sprostać wymaganiom klienta. Modułowa natura technologii sprzyja elastycznemu dostosowywaniu się do bardzo różnych wymagań. Kuemmerling korzysta z doskonale zharmonizowanych produktów z jednego źródła.

Innowacyjność zapewnia konkurencyjność

Innowacja ma tradycję w Kuemmerling. Ciągłej modernizacji produkcji towarzyszy świeży wygląd ugruntowanej marki. Dzięki udoskonaleniu technologii znakowania przez specjalistów REA JET podjęto kolejny krok w kierunku pomyślnej przyszłości.