• Start
  • Blog
  • Skoncentrowani na jakości – Manroland Sheetfed i REA JET opracowują rozwiązanie numerowania arkuszy
Skoncentrowani na jakości – Manroland Sheetfed i REA JET opracowują rozwiązanie numerowania arkuszy

Skoncentrowani na jakości – Manroland Sheetfed i REA JET opracowują rozwiązanie numerowania arkuszy

Konkurencja między producentami i operatorami maszyn offsetowych jest zacięta. Wraz z jakością i wydajnością systemów, dostosowanie do potrzeb klienta bardzo szybko zyskuje na znaczeniu. Dlatego też producent maszyn drukarskich Manroland Sheetfed oferuje indywidualne, dostosowane do potrzeb klienta modernizacje maszyn, zwiększające ich elastyczność. Obecnie opracowywany jest system numeracji arkuszy wraz z REA JET dla jednego międzynarodowego producenta opakowań w celu zautomatyzowanej kontroli jakości.

Technologia ta, nazywana numeracją szeregową (inline numbering), została opracowana jako opcjonalna rozwiązanie dla produktu Roland 700 HiPrint i może być zintegrowana ze wszystkimi modelami serii 700. Manroland oferuje klientom indywidualną personalizację maszyn z jednego źródła, a REA JET wnosi na pokład doświadczenie, które zostało zdobyte w trakcie ponad 30-letniego istnienia na rynku jako specjalista w znakowaniu przemysłowym. "Współpracując z REA, odkryliśmy rozwiązanie umożliwiające bezproblemowe śledzenie produkcji dla klienta i dalsze zwiększanie wartości inwestycji w drukarkę", wyjaśnia dr Holger Wiese, szef działu badań w Manroland, opisujący współpracę.

Kolejne oznaczenie numerów

Numerowanie arkuszy w połączeniu z urządzeniem ROLAND InlineInspector 2.0 jest atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnego rozwiązania, w którym arkusze były zaznaczone w stertach za pomocą maszyny do zakładania karty. Jednak w przypadku numerowania w wierszu każdy indywidualny arkusz jest oznaczony jakościowo za pomocą stałego numeru seryjnego, który może być używany do śledzenia w dowolnym momencie. W przypadku rozbieżności od specyfikacji wydruku odpowiedni arkusz można łatwo zidentyfikować, wydzielić i usunąć.

W tej metodzie termiczna drukarka strumieniowa REA JET HR została zintegrowana z drukarką Roland 700. Arkusze są oddzielane bezpośrednio do tabeli systemowej, a na marginesie jest wydrukowany numer. Sygnalizacja wysokiej rozdzielczości, bezstykowym znakiem laserowym. Podawanie arkusza przez wejście cyfrowe skutkuje wywołaniem wydruku dla każdego arkusza.

Koszty są niższe - produktywność jest wyższa

InlineInspector 2.0 rejestruje możliwe problemy, tworząc spójny proces kontrolny i czyni transakcję drukarską przejrzystą. Poszczególne arkusze z błędami można szybko zlokalizować przy użyciu numeru seryjnego generowanego przez REA JET HR i konsekwentnie usunąć. Zmniejsza to ilość odpadów i obniża koszty przy jednoczesnej poprawie jakości. Wzrost wydajności dzięki automatyzacji: 18 000 arkuszy można przetwarzać na godzinę.

Inspirację do połączenia arkuszy i kontroli jakości jest odpowiedzią na życzenia klienta. Jednak przestrzeń na stole systemowym jest ograniczona, a zatem głowice drukujące muszą być kompaktowe i elastyczne do pozycjonowania. Po fazie testowej ostatecznie wdrożono drukarkę atramentową REA JET HR wraz z systemem inspekcji.

System bezobsługowy

Kompaktowa głowica REA JET HR posiada imponującą linię, a jej wąska konstrukcja i wiele interfejsów zostały równo zintegrowane. Ponadto, nie ma niewygodnych rur, a głowica drukarki może być odepchnięta w razie potrzeby. Dzięki technologii HP system jest bezobsługowy, nie zawiera farb drukarskich ani rozcieńczalników, a zatem nadaje się także do zastosowań w branżach krytycznych, takich jak farmaceutyka i przemysł spożywczy. Krótki czas instalacji, a także szybka wymiana wkładu, zostały również dobrze odebrany w firmie Manroland, dobry stosunek ceny do wydajności i niski poziom zużycia tuszu: przy użyciu jednej kasety z tuszem około 1,5 miliona arkuszy można ponumerować z rozdzielczością 150 dpi.

Kolejną zaletą była bliskość REA Elektronik, jako że siedziba firma mieści się w Hesji, w Niemczech. Gdy termin zbliżał się ku końcowi, czas do zakończenia instalacji był ściśle określony. "Firma REA JET okazała się być bardzo elastyczna, mimo krótkich odstępów czasowych, również z punktu widzenia technicznego", powiedział dr Wiese o udanej współpracy. W przyszłości REA JET będzie zatem pierwszym wyborem dla dodatkowych rozszerzeń i dla oryginalnego wyposażenia jako wymienionego znakowania.

Firmy:

Manroland Sheetfed GmbH, z siedzibą w Offenbach nad Menem, jest wiodącym międzynarodowym producentem offsetowych maszyn drukarskich do druku zadań, opakowań i publikacji. Firma została założona w Niemczech w 1871 roku i jest jednym z najdłużej działających tradycyjnych producentów maszyn drukarskich i posiada biura w ponad 40 krajach na całym świecie. Manroland Sheetfed GmbH jest spółką w pełni zależną od prywatnej brytyjskiej spółki Langley Holdings plc.

REA JET rozwija i produkuje systemy znakowania i kodowania do znakowania przemysłowego. W jego portfolio znajdują się drukarki atramentowe, systemy znakowania laserowego i natryskowego, rozwiązania do etykietowania, a także atramenty i materiały eksploatacyjne. REA JET jest producentem systemów weryfikacji kodu, REA VERIFIER, z oddziałami REA Elektronik GmbH z siedzibą w Mühltal, niedaleko Frankfurtu nad Menem. REA Elektronik powstała w 1982 roku, jest zarządzana przez właścicieli, dodatkowo zatrudniając powyżej 300 pracowników (2014). Wszystkie produkty są w 100% produkowane w Niemczech.