• Start
  • Blog
  • Rury z K-Aqua, oznaczenie z REA JET
Rury z K-Aqua, oznaczenie z REA JET

Rury z K-Aqua, oznaczenie z REA JET

Centralna, heska firma Kessel Wassertechnologie GmbH, należąca do grupy Kessel, produkuje codziennie do 14.000 m rur z tworzyw sztucznych K-Aqua na linię wytłaczania. Prawie 99 % tej ilości sprzedaje się klientom na Bliskim Wschodzie w celu dostarczenia zimnej i ciepłej wody. Firma, która się opłaca - ale w przypadku eksportu wszystkie towary muszą być kompleksowo oznakowane. Do realizacji projektu zostali powołani specjaliści z REA JET.

Rury z tworzyw sztucznych są produkowane ściśle według normy DIN EN ISO 15874, która wymaga dokładnego oznakowania numerem ISO, nazwą producenta, średnicą zewnętrzną, grubością ścianek, klasą wymiarową, oznaczeniem materiału, dopuszczalnym ciśnieniem roboczym, miejscem i datą produkcji.
 
Szybko i precyzyjnie
Do tego wymagającego zadania eksperci REA JET polecili drukarkę atramentową REA JET HR. Oznacza rury bezpośrednio po wytłaczaniu jako bezdotykowe, samoprzylepne i o wysokiej rozdzielczości. Dzięki technologii kasetowej HP jest bezobsługowa, ekonomiczna w użyciu i gotowa do pracy nawet po długim postoju. Przekonujący jest również niezmiennie precyzyjny wynik przy prędkości zapisu do 762 m/min. Dzięki rezygnacji z atramentów i rozcieńczalników na bazie rozpuszczalników, system jest również czystą, przyjazną dla środowiska alternatywą dla wielu małych drukarek atramentowych (CIJ).

W hali produkcyjnej K-Aqua codziennie produkowanych jest do 3.500 rur z tworzyw sztucznych, które są znakowane na każdej linii produkcyjnej. Jednowarstwowe i wielowarstwowe rury kompozytowe ze wzmocnieniem włóknem szklanym są dostępne w różnych kolorach oraz, w razie potrzeby, również z dodatkowymi funkcjami, takimi jak ochrona przed promieniowaniem UV, jeżeli są układane na tynku. Również w tym przypadku elastyczny system REA JET HR może uzyskać wynik w postaci szerokiej gamy kolorowych farb drukarskich o dobrej przyczepności.
Klient jest królem
K-Aqua produkuje wyłącznie na zamówienie, dlatego indywidualne zamówienia klientów są zawsze w centrum uwagi. Aby sprostać wysokim wymaganiom, wymagana jest duża elastyczność. Nie tylko produkcja, ale także dane identyfikacyjne muszą być stale zmieniane, raporty dyrektor techniczny Diplom Ingenieur Philipp Nickel. 

W przypadku K-Aqua sterowanie odbywa się poprzez zacisk wejściowy bezpośrednio na linii. W tym przypadku szczególnie ceni się szybkość, z jaką dane do druku mogą być łatwo ładowane i dostosowywane do komputera bez konwersji. Wynikająca z tego elastyczność i pragmatyzm stanowią znaczącą wartość dodaną. Dzięki pełnej obsłudze Unicode, teksty do wydruku mogą być drukowane nawet w prawie każdym języku na świecie, jeśli jest to wymagane.
Przyszłościowe rozwiązanie
Nowoczesne interfejsy umożliwiają prostą integrację z linią produkcyjną i szybką wymianę danych ze środowiskiem produkcyjnym. Graficzny interfejs użytkownika zapewnia realistyczną reprezentację zawartości wydruku (WYSIWYG). Dzięki połączeniu z platformą REA JET TITAN, jednolitą koncepcją obsługi dla wszystkich technologii REA JET, K-Aqua ma również wszystkie drzwi otwarte na przyszłość z myślą o przemyśle 4.0: W razie potrzeby można w każdej chwili przełączyć się na obsługę za pomocą ekranu dotykowego, smartfonu, tabletu lub dowolnej przeglądarki.
Przewaga lokalizacyjna Niemcy
W celu dalszego zwiększenia trwałości oznakowania, ładunek elektrostatyczny rur jest zmniejszany poprzez wycieranie szczotką przed znakowaniem. Ta wskazówka pochodziła od menedżera ds. kont REA JET. Dyrektor techniczny Philipp Nickel docenia wszechstronną obsługę oraz bezproblemową integrację drukarki. Ponadto obie firmy są powiązane lokalizacją w Niemczech i marką Made in Germany, co zwiększa eksport. 

REA JET opracowuje i produkuje również własne systemy etykietowania w swojej siedzibie w Mühltal w Hesji. Dzięki własnemu rozwojowi i produkcji można realizować również indywidualne aplikacje. Elastyczne dostosowanie do różnorodnych wymagań ułatwia modułowa budowa technologii. W ten sposób każdy klient otrzymuje odpowiednie, indywidualnie dostosowane rozwiązanie znakowania.
Zespół, który odniósł sukces
Czynnikiem sukcesu K-Aqua jest doskonała jakość: Rury polipropylenowe mają szczególnie długą żywotność, dlatego należy je wymieniać rzadziej, są łatwe w czyszczeniu, odporne na zużycie, odporne na ekstremalne temperatury i nadają się do wody pitnej. Konsekwentna orientacja na klienta, wysoka jakość i produkcja w Niemczech się opłaca: W miarę rozwoju firmy, K-Aqua wkrótce będzie kupować kolejne linie wytłaczania, pozostając wiernym systemowi druku REA JET HR.