• Start
  • Blog
  • Rozwiązania znakowania dla przemysłu drzewnego firmy REA JET
Rozwiązania znakowania dla przemysłu drzewnego firmy REA JET

Rozwiązania znakowania dla przemysłu drzewnego firmy REA JET

Mühltal, 23 lipca 2018 r. - Przemysł drzewny stoi w obliczu licznych krajowych i międzynarodowych przepisów dotyczących etykietowania produktów. Poza wymaganym przez prawo oznakowaniem logo CE i IPPC, sprzedawcy detaliczni coraz częściej wymagają informacji o pochodzeniu i producencie artykułu, jak również danych umożliwiających śledzenie towarów. Dzięki systemom znakowania REA JET firmy mogą szybko i elastycznie reagować na najróżniejsze wymagania rynku. Solidne systemy druku realizują niezawodne, bezdotykowe i zmienne znakowanie produktów z drewna w najtrudniejszych warunkach. Dzięki najnowocześniejszej technologii interfejsów, systemy REA JET są bez ograniczeń odpowiednie dla przemysłu 4.0. Na targach drewna w Klagenfurcie REA JET zaprezentuje najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie znakowania dla wszystkich obecnych i przyszłych wymagań w przemyśle drzewnym.
 
Oznakowanie drewna nakłada na system druku kilka wymagań. System znakowania musi być odpowiedni dla różnych grubości materiałów i struktur w celu zapewnienia właściwego obrazu druku dla drewna o różnej wytrzymałości. Ponadto system ciśnieniowy musi być bardzo wytrzymały i pracować niezawodnie w najtrudniejszych warunkach - ekspozycji na kurz, wahania temperatury i wibracje. 

Duża drukarka atramentowa REA JET DOD 2.0 o dużych znakach, która została jeszcze bardziej ulepszona, sprawdziła się w trudnych warunkach do znakowania drewna: Nowa generacja przekonuje podwojeniem prędkości druku do ponad 600 m/min i dłuższą żywotnością. Osiąga się to dzięki większej precyzji wykonania i nowym materiałom high-tech, które zmniejszają zużycie. Bardzo ciekawym przykładem zastosowania dla producentów wyrobów z drewna jest druk logo o dużej powierzchni z kilkoma głowicami drukującymi. 

Powierzchnia materiału załadunkowego służy jako powierzchnia reklamowa i zwiększa poziom znajomości danej marki.

Drukarka atramentowa REA JET GK 2.0 piezoelektryczna jest używana do znakowania wysokiej rozdzielczości porowatych powierzchni. Teksty, kody kreskowe i logo są drukowane elastycznie i ekonomicznie przy zmiennej wysokości zapisu od 2 do 100 mm na głowicę drukującą. Atramenty REA JET odpowiednie do zastosowań przemysłowych gwarantują wysoki kontrast i ostre krawędzie czcionki.

Drukarka atramentowa termiczna REA JET HR oznacza drewno i opakowania bezdotykowe, czyste i w razie potrzeby o najwyższej rozdzielczości. Dzięki bezobsługowej technologii kaset HP nie ma kosztów serwisu i części zamiennych. Brak rozpuszczalników znacznie zmniejsza potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa magazynowania i ryzyko pożaru materiałów eksploatacyjnych.

Firma posiada w swojej ofercie laser CO2 REA JET CL do trwałego znakowania drewna. Nawet przy ekstremalnych obciążeniach oznakowanie pozostaje nienaruszone. 

Nowa platforma REA JET TITAN wyznacza trendy w środowisku etykietowania. Jest to najnowocześniejsza koncepcja obsługi technologii znakowania od atramentu do lasera. Prawdziwa koncepcja działania cross-device i cross-technologii oferuje szeroki wachlarz opcji, które spełniają wymagania wszystkich standardowych przemysłowych procedur operacyjnych: Obsługa za pomocą pokrętła z rękawiczkami bezpośrednio na linii, za pomocą ekranu dotykowego lub klawiatury, obsługa przeglądarki za pomocą tabletu lub smartfona. Możliwe jest również sterowanie na stanowisku pracy lub zdalna konserwacja. Po zapoznaniu się z logiką obsługi jednej technologii, wszystkie inne technologie mogą być obsługiwane bez większego wysiłku szkoleniowego. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić koszty i czas, ale również znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia błędów w obsłudze.

Za pomocą innowacyjnego, wodorozcieńczalnego środka czyszczącego Bio Cleaner REA JET BC-1 400, większość suszonych farb drukarskich, podkładów i kolorów - nie tylko tych z REA JET - może być skroplona i ponownie usunięta. Niepalny uniwersalny środek czyszczący, zwolniony z obowiązku oznakowania, skutecznie czyści brudne miejsca pracy i urządzenia. Ponieważ środek czyszczący nie zawiera agresywnych rozpuszczalników, jest nie tylko przyjazny dla środowiska, ale również nie stanowi zagrożenia dla zdrowia użytkownika. REA JET wyznacza zupełnie nowe standardy dzięki swojej koncepcji ekologicznego czyszczenia.
 
REA na targach drewna w Klagenfurcie: hala 5 stoisko A 12