• Start
  • Blog
  • REA w FachPack: Zawsze optymalne rozwiązanie do etykietowania produktów i opakowań
REA w FachPack: Zawsze optymalne rozwiązanie do etykietowania produktów i opakowań

REA w FachPack: Zawsze optymalne rozwiązanie do etykietowania produktów i opakowań

Mühltal, 21 sierpnia 2018 r. - W obliczu rozległych wymagań prawnych i rosnących oczekiwań ze strony detalistów i klientów, rośnie zapotrzebowanie na etykietowanie produktów i opakowań we wszystkich branżach. Skuteczne wdrażanie kodów produktów w celu zapewnienia pełnej identyfikowalności towarów staje się zatem coraz ważniejsze z punktu widzenia konkurencyjności producentów i detalistów. Na FachPack REA zaprezentuje rozwiązania z zakresu znakowania przemysłowego atramentem i laserem (REA JET), systemów technologii etykietowania (REA LABEL) oraz systemów testowych do oceny jakości kodu (REA VERIFIER). 

Systemy te, wyposażone w najnowocześniejsze interfejsy, są uważane za odpowiednie dla przemysłu 4.0. Dzięki platformie REA JET TITAN, jednolitej koncepcji obsługi dla wszystkich technologii kodowania i znakowania REA JET, REA prezentuje najnowocześniejszy system sterowania urządzeniami na rynku. REA zaprezentuje również rozwinięte systemy znakowania generacji 2.0 z górnego, dolnego i górnego zakresu wielkości liter.

Heski dostawca pełnego asortymentu REA Elektronik dokładnie przeanalizował wyzwania i życzenia producentów maszyn pakujących i działających na całym świecie przedsiębiorstw przemysłowych, które wykonują różnorodne zadania związane z etykietowaniem i pakowaniem oraz odpowiednio dostosował dalszy rozwój systemów REA. Rezultatem są przełomowe innowacje i przyszłościowe rozwiązania w zakresie etykietowania produktów i opakowań zgodnie z wymaganiami. 

Rozwiązania łączące w jednym procesie rozwiązania z sektora poligraficznego i testowego są obecnie gorącym tematem dyskusji w wielu branżach. REA JET przedstawi również rozwiązanie tego problemu i zademonstruje kompatybilność niezależną od producenta.

W FachPack REA prezentuje wiele innowacji i dalej rozwijanych produktów. Na wystawie zostaną zaprezentowane rozszerzenia platformy REA JET TITAN, wyznaczającej trendy koncepcji działania dla wszystkich technologii REA JET. Jednolita i interdyscyplinarna koncepcja działania jest stale rozwijana i w międzyczasie wspiera dalsze systemy znakowania firmy REA JET, takie jak wielkoformatowa drukarka atramentowa DOD 2.0, nowa drukarka atramentowa CIJ do małych znaków SC 2.0 oraz systemy technologii podpisywania. Dzięki jednokrotnej nauce logiki obsługi wszystkie inne technologie mogą być obsługiwane bez konieczności dalszego szkolenia. Pozwala to zaoszczędzić czas i pieniądze oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia błędów w obsłudze. Dodatkowym plusem jest duża liczba obsługiwanych procedur operacyjnych. Użytkownik ma wolny wybór.

W dziedzinie systemów atramentowych REA JET prezentuje najnowszą generację sprawdzonych na całym świecie dużych drukarek atramentowych REA JET DOD 2.0. Poprzedni potencjał prędkości został podwojony do 600 m/min. Jednocześnie trwałość głowic drukujących została wielokrotnie zwiększona dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych materiałów high-tech. Nowa drukarka REA JET SC 2.0 CIJ jest prawdopodobnie najbardziej kompaktową w swojej klasie. Dzięki rozdzielczości do 48 pikseli, logotypy i teksty wielowierszowe mogą być drukowane w doskonałej jakości. Szczególnie dobre wyniki znakowania uzyskuje się na gładkich powierzchniach przy wyjątkowo krótkim czasie schnięcia.

Na targach zaprezentowane zostaną również zaawansowane systemy z sektora technologii laserowych i TIJ, ten ostatni z rodziny produktów REA JET HR. Obie technologie stanowią ekonomiczną alternatywę dla wielu drukarek atramentowych, gdy wymagane jest czyste, przyjazne dla środowiska i bezrozpuszczalnikowe znakowanie.

REA LABEL wprowadza nowy etykieciarkę do palet o zwiększonej wydajności i wysokiej elastyczności dzięki modułowej konstrukcji. Nowa drukarka REA LABEL Color JET-D drukuje i dozuje kolorowe etykiety, które są zarówno wodoodporne jak i odporne na działanie alkoholu. Etykiety nie są już produkowane na magazynie, ale tworzone na zamówienie. Dzięki temu zawartość druku może być w każdej chwili dostosowywana w różny sposób, na przykład jeśli różne produkty są pakowane na tej samej linii. Obróbka etykiet do formatu DIN A4 i rozdzielczości do 1200 x 1200 dpi nie pozostawia nic do życzenia. 

Dozownik ciśnieniowy REA LABEL zostanie zaprezentowany na stoisku targowym naszego partnera kooperacyjnego Kawasaki (hala 3, stoisko 3-113) jako część zautomatyzowanego rozwiązania etykietowania K-Label. Oszczędność miejsca i elastyczność jako rozwiązanie robota do wielu zastosowań związanych z etykietowaniem.

Jakość kodów ma kluczowe znaczenie, jeśli kody mają być odczytywane automatycznie, szybko i dokładnie w produkcji, handlu i logistyce. REA VERIFIER zaprezentuje mobilne i stacjonarne urządzenia do badań optycznych do kwalifikacji kodów drukowanych i laserowych w oparciu o normy. REA VeriMax jest prezentowany po raz pierwszy. Szczególnie kompaktowy tester kodów 1D/2D do pełnej integracji z maszynami i systemami. Bardzo ciekawe rozwiązanie dla konstruktorów maszyn i integratorów. Do weryfikacji kodów produktów trójwymiarowych o różnych rozmiarach przedstawiono elastyczne rozwiązanie statywu, które idealnie nadaje się do szerokiego zakresu zastosowań do sprawdzania kodów 1D/2D na produktach oznaczonych metodą DPM.

Kolejną nowością REA jest biologiczny środek czyszczący. Firma REA dodała przyjazny dla środowiska uniwersalny środek czyszczący REA JET BC-1 400 do swojej oferty produktów do skraplania i usuwania suchych farb drukarskich, podkładów i farb. Niepalny środek na bazie wody na bazie wody Bio Cleaner ustanawia nowe standardy, ponieważ nie zawiera agresywnych rozpuszczalników i jest nieszkodliwy dla zdrowia użytkownika, co znacznie zmniejsza wysiłek związany z bezpieczeństwem przechowywania. 

Systemy REA pokazane w FachPack mogą być elastycznie zintegrowane z istniejącą infrastrukturą dzięki najnowocześniejszym interfejsom do komunikacji danych i mogą komunikować się z systemami wyższego poziomu. Są one dobrze przygotowane do komunikacji z innymi autonomicznymi systemami i pasują do przemysłu 4.0.

REA w FachPack: Hala 1 Stoisko 1-127