• Start
  • Blog
  • REA dumnie prezentuje: innowacje podczas targów Interpack 2017
REA dumnie prezentuje: innowacje podczas targów Interpack 2017

REA dumnie prezentuje: innowacje podczas targów Interpack 2017

Muehltal, 25 kwietnia 2017 r. - REA używa targów Interpack 2017 jako sceny do wprowadzenia innowacyjnych produktów zarówno do kodowania i znakowania podziałem (REA JET), jak i systemów weryfikacji kodu (REA VERIFIER). Specjaliści zajmujący się kodowaniem, znakowaniem i weryfikacją kodu również skupią się na temacie "Znaczenie kodów 2D w pakowaniu i logistyce".

Niemiecka firma dostosowuje swoje systemy kodowania i znakowania zarówno do eksportujących producentów maszyn pakujących, jak i do firm o znaczeniu globalnym. Różnorodne, skonkretyzowane wymagania dotyczące kodowania i znakowania charakteryzują firmę. W rezultacie REA dostarcza innowacyjnych produktów i przyszłych rozwiązań dla mistrzów tej branży.

W trakcie trargów Interpack 2017 REA JET zaprezentuje rewolucyjną, najnowocześniejszą koncepcję działania " REA JET TITAN Platform". Dzięki tej jednolitej koncepcji operacyjnej we wszystkich technologiach kodowania i znakowania REA, każdy system REA może być bezproblemowo obsługiwany po jednorazowym zapoznaniu się interfejsem. Dlatego też nie wymaga dalszego szkolenia w celu obsługi innych systemów, tuszu lub lasera. Oprócz oszczędności kosztów i czasu, ryzyko wystąpienia błędu ludzkiego zostało znacząco zredukowane.

Kluczowym osiągnięciem jest jednak to, że platforma REA TITAN reprezentuje obecnie najbardziej zróżnicowany i sprawdzony system obsługi i sterowania. W trudnych i wytrzymałych środowiskach przemysłowych systemy REA JET mogą być obsługiwane za pomocą solidnego pokrętła wyboru - nawet w rękawicach. Działanie bezpośrednio na linii produkcyjnej możliwe jest również za pomocą nowoczesnego 15-calowego ekranu dotykowego lub klawiatury. Zintegrowany serwer sieciowy umożliwia obsługę systemu za pomocą tabletu lub smartfona oraz za pośrednictwem dowolnej przeglądarki. Posiada też zintegrowany serwer VNC, który umożliwia zdalną obsługę techniczną, jeśli jest to wymagane - z całego świata.

Najnowocześniejsze interfejsy umożliwiają łatwą integrację z linią pakującą i szybką wymianę danych z środowiskiem produkcyjnym. Graficzny interfejs użytkownika umożliwia bezpośrednie wyświetlanie zawartości drukowania (WYSIWYG). Dzięki pełnej obsłudze Unikodu, wydrukować można wszystkie języki świata. Obsługa czcionek True Type Fonts (TTF) zapewnia najwyższą elastyczność projektowania wydruków.

W dziedzinie systemów do drukarek strumieniowych REA JET przedstawi dwa nowe produkty. Po pierwsze, na rynku pojawiły się nowej generacji drukarki atramentowe o dużej pojemności: REA JET DOD 2.0 zostanie wprowadzony na rynek podczas targów Interpack. Prędkość produkcji została zduplikowana do 600 m / min, podczas gdy jej trwałość w głowicy drukującej znacznie wzrosła. Dzięki zastosowaniu nowych, zaawansowanych technologicznie materiałów, zużycie zostało zredukowane do minimum. Ponadto dokładność produkcji wzrosła znacząco, poprzez ostatnie modyfikacje . Solidny system drukujący posiadający system IP65 został ulepszony w trudnych, niejednokrotnie ekstremalnych warunkach przemysłowych. W połączeniu z platformą REA JET TITAN system jest gotowy do użytku w branży 4.0.

REA JET SC 2.0 to nowy członek rodziny REA JET TITAN Platform, kolejna prawdziwa innowacja. System może drukować do ośmiu linii przy 48 pionowych pikselach.


W celu weryfikacji jakości kodu mobilnego REA VERIFIER uruchamia nową wersję VeriPad. Jest to pierwszy na świecie mobilny system weryfikacji kodów 1D i 2D, który jest obsługiwany przez tablet dotykowy o przekątnej 9,7 cala, a duży ekran zapewnia wszechstronny przegląd. Intuicyjna obsługa jest realizowana za pośrednictwem systemu operacyjnego Windows 10. Optyka pomiarowa może zostać obrócona do 180 ° i gwarantuje najlepszą weryfikację kodu na płaskich i ukształtowanych korpusach. Zewnętrzne akcesoria, takie jak mysz lub klawiatura, można podłączyć za pośrednictwem portu USB. Dokładne diagnozy po każdym pomiarze dostarczają szczegółowych raportów, a także zaleceń dotyczących poprawy jakości kodu.

REA VERIFIER PC-Scan LD4 to nazwa nowego urządzenia pomiarowego do kodów kreskowych z największą precyzją. Zapewnia w pełni automatyczną kalibrację kontrastu przed każdym skanowaniem. Urządzenie jest dostępne z dwoma głowicami pomiarowymi dla różnych wielkości modułów. W ten sposób można zweryfikować jakość nawet znacznie większych kodów kreskowych.

W ramach kodowania i znakowania produktów dominują kody 2D. Zostały zaprojektowane do szybkiego automatycznego przejęcia. Dzięki redundancji danych często są one czytelne, nawet jeśli są uszkodzone. Kody 2D mogą kodować znacznie więcej informacji niż kody kreskowe. Producenci mogą korzystać z zaoszczędzonej przestrzeni dla celów marketingowych i lojalnościowych. Co więcej, kodowanie opakowań umożliwia nieprzerwaną identyfikowalność towarów, przyspiesza logistykę wewnętrzną i zewnętrzną, przy czym przypomina o limitach i wspiera ochronę znaków towarowych.

Podczas targów Interpack 2017, REA skupi się na znaczeniu kodów 2D do pakowania i logistyki. Wilfried Weigelt, szef REA VERIFIER, przedstawi prezentację na temat kodów 2D, które zyskują na znaczeniu: 8 maja, 14:00, hala 10, pokój 10.1 na Forum Technologii Partnerów HP SPS.

O firmie

REA JET opracowuje i produkuje najwyższej klasy przemysłowe systemy kodowania i znakowania dla bezdotykowego znakowania przemysłowego. W portfolio znajdują się drukarki atramentowe, systemy znakowania laserem i opryskiem, rozwiązania do etykietowania oraz atramenty i materiały eksploatacyjne. Praktycznie ukierunkowane produkty, przeznaczone są do stosowania we wszystkich gałęziach przemysłu, sprawdzone na całym świecie we wszystkich branżach i segmentach biznesowych.

REA JET i REA VERIFIER (systemy weryfikacji kodu) są oddziałami REA Elektronik GmbH z siedzibą w Mühltal, niedaleko Frankfurtu nad Menem. REA Card, kolejny dział REA, opracowuje i wprowadza systemy płatności bezgotówkowych. REA Elektronik powstała w 1982 roku, jest właścicielem i zatrudnia ponad 400 pracowników (2016). Wszystkie produkty REA JET są w 100% produkowane w Niemczech.