• Start
  • Blog
  • REA JET kodowanie oraz oznaczania systemów: szybciej, efektywniej, więcej połączeń
REA JET kodowanie oraz oznaczania systemów: szybciej, efektywniej, więcej połączeń

REA JET kodowanie oraz oznaczania systemów: szybciej, efektywniej, więcej połączeń

Muehltal, 18 sierpnia 2017 r. - REA JET zaprezentuje nowe rozwiązania w zakresie kodowania i oznakowania przemysłowego na tegorocznych targach Labelexpo w Brukseli. Goście targowi mogą oczekiwać imponującego portfolio innowacyjnych systemów etykietowania, drukarek strumieniowych i laserowych oraz urządzeń do weryfikacji kodu. Obecnie przemysł poligraficzny wymaga małych rozmiarów partii, zindywidualizowanych produktów o zmiennych elementach i dostosowywania ich na późnym etapie (Late Stage Customization). Będąc konkurencyjnym w druku cyfrowym należy odpowiednio rozszerzyć różnorodność maszyn o rotograwiurę, fleksografię i drukarki offsetowe. Montaż drukarki termowizyjnej REA JET HR pro zapewnia ekonomiczne rozwiązanie. Umożliwia cyfrowe drukowanie danych zmiennych i zwiększanie wydajności każdego systemu lub maszyny.

Na stoisku REA będzię demonstrowane wykańczanie etykiet za pomocą maszyny AB Graphic, która zawiera system kodowania i znakowania REA JET HR pro OEM z ośmioma głowicami drukującymi. Etykiety są oznaczone na przedniej stronie kodami zmiennymi i na odwrocie z numeracją. Dzięki sprawdzonej technologii wkładów HP drukarki wysokiej rozdzielczości serii REA JET HR pro OEM są produktem nie wymagającym konserwacji. Zaawansowana konstrukcja głowicy drukującej oraz solidna obudowa ze stali nierdzewnej nadają się do zastosowań przemysłowych.

W przypadku technologii znakowania atramentem i laserem REA JET opracowała jednolitą koncepcję obsługi platformy REA JET TITAN. Działanie odbywa się za pośrednictwem ekranu dotykowego, klawiatury lub pokrętła, poprzez urządzenia mobilne za pośrednictwem sieci WLAN lub na komputerze. Dołączony serwer VNC umożliwia zdalne sterowanie i konserwację. Wszystkie komponenty są kompatybilne dla przemysłu 4.0. Najnowsze interfejsy Ethernet umożliwiają łatwą integrację z procesem produkcyjnym. Kompaktowe sterowniki mogą być wdrażane w życie w sposób oszczędzający miejsce. Wariant REA JET HR pro OEM może być całkowicie zintegrowany. Ponadto można go obsługiwać za pomocą panelu sterowania maszyny. Wszystko to sprawia, że HR pro OEM jest pierwszym wyborem inżynierii maszynowej i integratorów.

REA przedstawi również komórkę roboczą do kodowania i znakowania produktów. Komórek robota łączy w sobie technologie znakowania kodu i weryfikacji jakości kodu z robotem Kawasaki. Produkty są oznaczone atramentem, laserem i etykietami z tekstami, logami oraz kodami 1D i 2D. Urządzenie do weryfikacji kodu REA VERIFIER zapewnia liniową kontrolę jakości stosowanych kodów.

Zgodnie ze standardami branżowymi towary muszą być wyposażone w kody, aby uniknąć kosztownych i czasochłonnych odczytów. Podczas eksperymentu Labelexpo eksperci REA VERIFIER wyjaśnia, jak zoptymalizować oznakowanie, aż spełnią wymagania.

REA podczas Labelexpo: Hala 9, stoisko B52