• Start
  • Blog
  • Cięcie i znakowanie drewna w jednej maszynie
Cięcie i znakowanie drewna w jednej maszynie

Cięcie i znakowanie drewna w jednej maszynie

WEINIG Dimter GmbH & Co. KG jest światowym liderem w dziedzinie pił poprzecznych i prasy do klejenia. W Illertissen ponad 200 pracowników rozwija i pracuje nad maszynami oraz systemami dla całego łańcucha procesu obróbki drewna litego. Klienci globalni przywiązują dużą wagę do maksymalnej elastyczności przy najwyższej wydajności podczas ciągłej pracy. WEINIG Dimter oferuje koncepcję modularnego urządzenia, która jest zmieniana na wiele różnych sposobów i może być dostosowana do indywidualnych potrzeb wyłącznie kilkoma ustawieniami. Ponieważ istnieje duże zapotrzebowanie na kodowanie i znakowanie drewna, zintegrowane są systemy drukarskie REA JET znajdują swoje zastosowanie.

Automatyzacja procesów dzięki technologii kodowania i znakowania

Znakowanie drewna oferuje liczne możliwości, zarówno kontroli produkcji jak i transportu wewnętrznego oraz zewnętrznego . Części można zidentyfikować i przypisać łatwiej. W ten sposób mogą być przetwarzane szybciej. Zastosowanie kodów czyszczących maszynę z kolei poprawia automatyzację procesu wytwarzania i czyni wszystkie procesy przejrzystymi. Znakowanie dużych gabarytów może być pomocne, podczas gdy stosowanie logo może przyczynić się do kreowania marki. Oznaczenie IPPC jest obowiązkowe.

Dopasowany do przemysłu na wszystkich płaszczyznach

Maszyny serii OptiCut wycinają poszczególne płyty, opakowania kartonowe, profile lub okrągłe drążki z litego drewna, ale także materiały z drewna i tworzywa sztuczne. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na znakowanie drewna, WEINIG Dimter i REA JET stale rozszerzały swoją współpracę w ostatnich latach. Jest rozwiązanie dla prawie każdego wymagania. Na przykład niezawodna drukarka wielkoformatowa REA JET została zintegrowana setki razy w celu wyraźnego, czytelnego czyszczenia powierzchni, ostrych lub spłaszczonych, nawet w zakurzonym otoczeniu. Wytrzymuje drgania i wysokie temperatury. Może być stosowany z dyszami 7, 16 lub 32, drukując znaki o wysokości do 140 mm, a nawet większe, łącząc wiele głowic drukujących.

Trend: znakowanie drewna w wysokiej rozdzielczości

W przypadku wysokiej jakości drewna, szczególnie przydatne są drukarki przemysłowe REA JET serii HR. Są łatwe w obsłudze i mają niski poziom zużycia tuszu. Niezawodny, bezobsługowy system oparty jest na sprawdzonej technologii kasety HP. Zapewnia to szybką i czystą wymianę wkładów atramentowych oraz konsekwentnie dokładny wynik. Ponadto doskonałe oznakowanie umożliwia stosowanie kodów 2D do śledzenia produkcji.

Wartość dodana jako przewaga konkurencyjna

Bardzo wcześnie, firma WEINIG dostrzegła wartość dodaną poprzez zintegrowanie najbardziej skutecznych systemów znakowania na rynku. W ten sposób dostarczają swoim klientom rozwiązań typu "wszystko w jednym" z jednego źródła. Przez osiem lat firma Holm Weißmann z siedzibą w Kammeltal-Behlingen używała maszyny WEINIG OptiCut do cięcia wzdłużnego. W celu oznakowania wspornika paletowego na z logo IPPC, trzy lata temu zintegrowano najnowocześniejszy system oznakowania REA JET HR. Prawdziwa przewaga konkurencyjna, jak mówi Thomas Weissmann, dyrektor zarządzający: "Dzięki zintegrowanemu systemowi znakowania drewna o wysokiej rozdzielczości możemy przyspieszyć produkcję, zwiększyć wydajność i przekonać nowych klientów".

WEINIG wymaga bezkompromisowej integracji

WEINIG Dimter zapewnia optymalizację procesu i maksymalną wydajność drewna. Skrawanie, sklejanie produktów jest pierwszym krokiem w procesie obróbki drewna litego i stanowi podstawę racjonalnej i nowoczesnej produkcji. Dlatego też systemy znakowania REA JET są w pełni zintegrowane z piłami poprzecznymi i prasami klejonymi za pomocą najnowocześniejszej technologii interfejsu. System znakowania jest obsługiwany w całości za pośrednictwem maszyny sterującej systemem WEINIG Dimter. Od kontroli do oprogramowania klienci otrzymują perfekcyjnie dopasowane praktyczne rozwiązanie systemowe z jednego źródła. Zastosowanie wysokiej jakości standardowych komponentów przemysłowych gwarantuje krótki czas dostawy oraz wysoką niezawodność działania.

Przygotowane na przyszłość

Klienci oczekują i otrzymują profesjonalne rozwiązanie do kodowania i znakowania. W przypadku REA JET HR uzyskują nawet system bezobsługowy i wolny od rozpuszczalników. Jest przyjazny dla użytkownika w obsłudze oraz przygotowany do zdalnego dostępu. Ze względu na wysokie wymagania, WEINIG Dimter wykorzystuje technologię REA JET do bezpośredniego znakowania drewna. Systemy REA JET sprawdziły się z powodzeniem w najtrudniejszych warunkach, takich jak zmiana prędkości piły ślizgowej. Martin Kuntschik, inżynier do spraw rozwoju firmy WEINIG Dimter, zidentyfikował następujące zalety: "Wysokiej jakości systemy REA JET są solidne, niezawodne i szybkie. W naszej produkcji są w stanie osiągnąć 3000 oznaczeń na godzinę, co nie powoduje ograniczeń. Ponadto REA może zaoferować usługi na całym świecie, podobnie jak WEINIG Dimter. "

Sprawdzona jakość

Od 35 lat firma REA JET opracowuje i produkuje systemy znakowania bezkontaktowego, przemysłowego kodowania i znakowania. W portfolio znajdują się drukarki atramentowe, systemy znakowania laserem i opryskiwania, rozwiązania do etykietowania oraz atramenty i materiały eksploatacyjne. Praktyczne produkty sprawdziły się na całym świecie w wielu gałęziach przemysłu i są w 100% produkowane w Niemczech. Wraz z wprowadzeniem najnowszej generacji drukarki atramentowej DOD 2.0 REA JET prezentuje wynik konsekwentnego rozwoju i udoskonalenia sprawdzonej technologii druku. Klienci w dziedzinie znakowania drewna korzystają z decydujących zalet: Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych materiałów technologicznych inżynierowie REA mogą dalej zwiększać niezawodność i trwałość na rynku. Dzięki platformie REA JET Titan firma REA oferuje najbardziej innowacyjny i wszechstronny system operacyjny na rynku. Współdziałanie podwójnej prędkości druku i platformy REA JET Titan tworzą praktyczny i ponadczasowy system. W przyszłości firma WEINIG będzie nadal współpracować z ekspertami do spraw kodowania i znakowania REA JET będącej gwarancją wysokiej jakości, niezawodnych maszyn, doskonałej obsługi, uznanych kompetencji i sukcesów w międzynarodowej konkurencji.