• Start
  • Blog
  • Alnatura opiera się na rozwiązaniach do kodowania i znakowania REA JET
Alnatura opiera się na rozwiązaniach do kodowania i znakowania REA JET

Alnatura opiera się na rozwiązaniach do kodowania i znakowania REA JET

Alnatura jest dużym graczem w przemyśle spożywności ekologicznej: Firma osiągnęła obroty w wysokości 762 mln euro w roku finansowym 2015/2016, zatrudnia ponad 2.800 osób, prowadzi ponad 100 własnych oddziałów i zaopatrza 14.200 oddziałów partnerów handlowych w jedenastu krajach . Aby utrzymać tempo logistyki w stałym wzroście detalista utworzył w roku 2010 nowe centrum dystrybucji żywności ekologicznej. Znajduje się w Lorsch, 20,800 metrów kwadratowych zapewnia miejsce na 17 000 miejsc paletowych. W 2014 r. Witryna została rozszerzona ponownie przez największy na świecie magazyn high-bay. Oferuje przestrzeń dla 35.000 palet na ośmiu poziomach.

Gonitwa w pełnym wymiarze godzinowym: na miejscu pracują w trzech cyklach przez sześć dni w tygodniu. Każdego dnia z centrum handlowego trafia do partnerów nawet do 2000 palet. Tylko oznakowanie z informacjami o wysyłce umożliwia prawidłowe, specyficzne dla klienta przydziały wszystkich zamówień. Ze względu na dużą pojemność i dużą prędkość, w pełni zautomatyzowane rozwiązanie kodowania i znakowania są wymagane.

Decydujące zalety

Alnatura wzbudziła zainteresowanie eksperta Swisslog, który prowadzi centrum dystrybucji jako generalny wykonawca. Po sprawdzeniu różnych notowań, Alnatura ostatecznie zdecydowała się na systemy znakowania palet REA JET. Systemy zostały specjalnie opracowane dla integracji w procesach logistycznych. REA JET osiągnął wyniki i elastyczność, jak relacjonuje Matthias Lindner (szef ds. Logistyki i usług). Szczególnie elastyczne etykietowanie palet na różnych wysokościach z obu stron to wyróżniające cechy dostarczanych systemów REA.

Precyzja i efektywność, od wiosny 2014 roku w centrum logistycznym Alnatura działają trzy palety REA JET. Wszystkie palety są zbierane i transportowane przenośnikiem. Palety, uprzednio owinięte folią stretch, są oznaczone etykietą palety na przedniej i podłużnej stronie. Nowoczesny i solidny mechanizm aplikacji REA realizuje bardzo precyzyjne zastosowanie etykiety na różnych wysokościach: dzięki interfejsowi ProfiBus odpowiednie informacje o wysokości każdej palety przenoszone są przez przeniesienie technologii do systemu etykietowania. Przy etykietowaniu dwustronnym można wydrukować i nałożyć do 120 palet oraz 240 etykiet na godzinę. Możliwe jest również wykonanie jednostronnego etykietowania, a także etykietowanie jednostronne na przedniej, wzdłużnej i tylnej stronie.

Łatwa obsługa

Wejście i modyfikacja parametrów odbywa się poprzez zintegrowany terminal z podświetlanym, wysokoczułym wyświetlaczem LCD. Treść jest wyświetlana jako tekst czytelny dla człowieka. Przyjazny dla użytkownika panel dotykowy jest łatwy w obsłudze. Prosta obsługa w codziennej pracy ma duże znaczenie dla Alnatura. Trzpienie szybkozaciskowe Vario umożliwiają nieskomplikowaną i szybką wymianę etykiet. Programowanie interfejsów do komunikacji danych umożliwiło łatwą integrację z istniejącym środowiskiem produkcyjnym. Ponadto istnieje elastyczne połączenie z systemem ERP, z którego przesyłane są dane drukowania.

Łatwa integracja

W REA interfejsy są protokołem TCP / IP, sprzężonym DP i cyfrową wymianą danych, ale także dużym portfolio producentów modułów drukujących. W ten sposób nawet specjalne wymagania klienta mogą zostać zrealizowane. Zastosowanie wysokiej jakości komponentów standardowych oraz swobodnie programowalne zintegrowane sterowanie Siemensem S7 sprawia, że system jest elastyczny. Kompaktowa, modułowa konstrukcja umożliwia łatwą integrację z istniejącym środowiskiem produkcyjnym oraz szybką konfigurację systemu. Ponadto system etykietowania palet REA JET jest również dostępny w stali nierdzewnej. Możliwe jest również zastosowanie w strefie chłodzenia, a nawet zamrażania (-24 ° C).

Wszystko z jednego źródła

REA JET rozwija i produkuje wszystkie systemy etykietowania w siedzibie firmy w Mühltal w Niemczech. Zespół specjalistów z Halle / Westfalen tworzy konstrukcyjne systemy etykietowania w specjalnie dobrane do potrzeb klienta (tailor-made labeling). Oprócz bardzo indywidualnej konstrukcji maszyn specjalnych REA zapewnia również opracowane i standardowe systemy znakowania. Firma oferuje rozwiązania typu "wszystko w jednym" z jednego źródła, w tym sprzętu i oprogramowania. Dzięki temu klienci korzystają z perfekcyjnie dopasowanych rozwiązań systemowych. Portfolio domowych urządzeń do etykietowania i do drukarek uzupełnia moduły druku termotransferowego np. Novexx, CAB, Zebra i innych dostawców. Istnieje również szeroki zakres materiałów eksploatacyjnych, takich jak etykiety i taśmy barwiące.

Rozwiązania szyte na miarę biznesu

Dzięki wewnętrznemu rozwojowi i produkcji możliwe jest realizowanie indywidualnych próśb. Na przykład systemy drukowania i nakładania mogą być zintegrowane lub kombinowane za pomocą różnych systemów kodowania i znakowania. W druku termotransferowym elementy takie jak wstążka, drukarka i etykieta muszą być harmonizowane. Eksperci REA JET mogą próbować idealnego połączenia materiałów i weryfikować jakość kodów przy użyciu urządzeń REA VERIFIER. Elastyczna adaptacja do większości różnorodnych wymagań ułatwia modularny projekt technologiczny. Każdy klient otrzymuje więc odpowiednie i indywidualne rozwiązanie kodowania i znakowania.

Płynne operacje

W przypadku Alnatura, systemy etykietowania REA JET stanowią dobrze zintegrowane, niezawodne składniki zapewniające efektywność i sprawność procesów w najnowocześniejszym magazynie: "Centrum logistyczne tej skali wymaga perfekcji", podkreśla Matthias Lindner, szef działu logistyki i usług. Jednocześnie dziękując REA JET za kompleksową obsługę. Obecnie prowadzą fazę koncepcyjną dla systemu oznaczania zautomatyzowanego REA. Dzięki dokładnemu nakładaniu etykiet, taki system zapewni decydujące zalety przy znakowaniu częściowych palet. Jedno jest pewne: Alnatura w dalszym ciągu polega na technologii REA JET.