Znakowanie Paczek i Bloków Styropianu

Wzrastająca automatyzacja produkcji styropianu coraz częściej wymusza potrzebę znakowania informacji zmiennych zarówno na blokach jak i paczkach ze styropianem. Drukarki REA-JET nanoszą bezpośrednio na styropian lub na foliowe opakowanie nazwy produktu, nazwy producenta, daty produkcji, czas, numery serii, wagę itp.

Nadruk odbywa się podczas przesuwu paczki styropianu lub bloku przed głowicą drukującą, która nie ma z nim kontaktu, atrament jest z niej bowiem ,,wypluwany” i ląduje na produkcie.

Najprostszym i często najbardziej optymalnym rozwiązaniem znakowania jest drukarka atramentowa dużych znaków REA-JET LC. Druk nanoszony jest bezpośrednio na styropian lub folię. Do znakowania stosuje się szybkoschnące atramenty, które zapewniają doskonałą czytelność oraz kontrastowość nadruku. W zależności od potrzeb możliwa jest płynna regulacja wysokości druku od 5 do 67 mm.

Technologia głowic REA JET gwarantuje pracę w najcięższych warunkach otoczenia. W połączeniu z wyjątkową wydajnością i niezawodnością drukarka REA-JET LC to nie tylko tanie w zakupie urządzenie, ale najniższe w tej technologii koszty eksploatacji.

W przypadku oznaczania bloków styropianu konieczna jest komunikacja drukarki z wagą za pomocą portu RS232 / 422. Dzięki takiej konfiguracji blokformy są ważone, a odczyt z wagi, automatycznie nadrukowany. Nadruki są wyraźne, kontrastowe i bardzo czytelne, dzięki czemu operator w łatwy sposób identyfikuje konkretny blok.

W wielu przypadkach głowica drukująca REA JET zainstalowana jest na specjalnym trawersie. Po etapie ważenia bloku i wyzwolenia nadruku, specjalne ramię siłownika wysuwa się. W trakcie przesuwu ramienia na blokformie drukowane są informacje, m.in. waga, data produkcji.

Komponenty

oznaczanie styropianu

więcej